Genel

Medya Tacizine Karşı:

TÜRBANLI YAZI

Biliyorsunuz, geçen gün bir öğrenci yurdu çevresinde yaşanan taciz vakaları ile ilgi gündemi sıcağı sıcağına size aktardık. Bu esnada, Oda TV denilen haber sitesi de taciz eylemi ile ilgili aktarımlarımızı olduğu gibi alıp, kaynak bile göstermeye zahmet etmeden yayınlamış. Fakat olduğu gibi almışlar derken haklarını yemeyelim, özgün yorumlarını da eklemeyi ihmal etmemişler.

 

cinsel-tacize-karsi-1211141200_m
 

İşte habercilik diye buna deriz!
Kadınların ne giydiğine bakarak; tacizi hak edip etmediklerine karar vermek ⇧OUT, tacizi protesto etmeyi hak edip etmediklerine karar vermek ⇩İN!

tj

Görüyorsunuz, iki aydır bu sitede iyi kötü bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ama henüz bir Oda TV olamadık tabi. Olmadı ki şöyle bir okur kitlemiz! Fakat denemenin ziyanı olmaz, bir sonraki eylem aktarımını böyle yapalım dedik. Ne dersiniz, olmuş mu?

 

tt1

Şimdi utanmadan “zaten” pantolon giydiklerini iddia eder bunlar!

 

 

TT2

Buyurun buradan yakın!

 

 

tt3Evet.

 

 

4 Yorum

 • Yıldız
  14 Kasım 2014 - 18:25 | Permalink

  “cinsel tacize karşı TÜRBANLI EYLEM” başlığa gel dostum !!! bizim derdimiz ne bu mübarek şahısların derdi ne? kim ileri de kim geri de. bu başlığı atan mübareğin monadında neler var merak etmiyor değilim. bu neyin kafası? cinsel tacize karşı türbalı eylem değil. cinsel tacize karşı insanlı eylem bu!!! Acaba Bildirnin bu paragrafta ne demek istedik;
  “Bu olayın bir kız yurdunda yaşanmış olması da bizler için şaşırtıcı olmamıştır. Kadınların nerede olurlarsa olsunlar, yaşları kaç olursa olsun bu tür vakalardan kaçamadıklarını biliyor ve bir güvenlik problemi olarak bu vakaları yaşıyoruz. Bunun yanında ne yazık ki, taciz ve tecavüz olaylarının toplumun kadına bakış açısından kaynaklandığı gerçeğini görmemiz gerekmektedir.” ve bizim kilimcinin kör oğlu ne anladı. öyle bir ters anladı ki ! hala kadını siyasi mevzularda araç olarak kullanma alışkanlıklarından bunlar. bırakın arakadaşım bu ayakları. derdimizi anlayın. halbuki o kadar da iyi ifade etmiştik nasıl mevzu yine türbana dayandı(bu türban lafınada kılım zaten) kadınlar sizin ideolojik kavgalarınız da kullanıcağınız araçlar değiliz. bu zihniyet değişecek arkadaş!

 • mehmet sefa
  14 Kasım 2014 - 20:50 | Permalink

  okuyan oda tv okuyucu tepkisi :

  hmmm demek eylemden sonra türban takmaya devam ettiler ha!
  …(bunlar örtülü galiba)
  ne olaydan önce de mi takıyorlardı !!!
  …(kesin örtülü bunlar)
  aklıma gelmişti!!!
  demekki bu eylem tacize karşı filan değil, gericilerin eylemi.. arkasında akp yani abd yani iran var..

 • Zeynep duru
  15 Kasım 2014 - 21:03 | Permalink

  Kendilerini var olana gormeyenlere karsi bir sey anlatmak oldukca zor. Vakti zamaninda bu insanlar kadin kendi haklarini savunmuyor argumanini dile getirilerdi. Simdi işe kadin tacizine karsi turbanli eylem olarak geciyorlar mansetlerini. Kadini turbanli veya turbansiz olarak bir butun olarak gormeye hic yanasmiyorlar. Yine de vakti geldiginde ulkeyi bolen olarak kendilerini degil de baskalarini gorme veya gosterme ikiyuzlulugunu gosterebiliyorlar.

 • Merve
  5 Mayıs 2015 - 18:13 | Permalink

  Türbanı her şeyi (taciz, tecavüz, kadının tek erkeğin çok eşliliği vs) kabul etmenin simgesi oarak gören çok insan var ve bunun hangi kafanın etkisine bir tepki olduğunu biliyoruz. Tabii ki düşünmeden yargılayan bir genelleme. Zamanla, akla uyan şeyleri de söyleyen/yazan/yapan türbanlı kadınları göre göre düzelecek inşallah. Reçel bu konuda çok güzel bir adım. “Eylem isyandır, e türbanlı isyan edemediği için onu takmıyor mu???” mantığı buradaki yazıların filizlenişiyle kırılacak.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir