REÇEL

Aşk Satar

Aşk aslında epeydir satıyor, sattıkça derinliği azalıyor. Biz de Müslüman mahallesinde de piyasalaşan aşktan fragmanlar derledik.

 

Bu sene de Sevgililer Günü 14 Şubat’a denk geldi! Trump’tır, Ohal’dir dinlemedi. Filmleri dizileri reklamları sokakları dükkanları aşk sarmaladı.

Aşk aslında epeydir satıyor, sattıkça yüzölçümü genişleyip derinliği azalıyor. Biz de zamanın ruhuna uyup Müslüman mahallesinde de piyasalaşan aşktan fragmanlar derledik. 

 

 1. Bu işi en erken keşfedenlerden biri Elif Şafak oldu. 2009’da şeker pembe kapağıyla Aşk romanını yazmasıyla piyasanın temelleri atıldı.   (2009)

 

 1. Satışlar artınca kontratakt Sinan Yağmurgil’den geldi. (2010)

 

 1. Sinemada ise başörtülü biriyle yaşanılabilecek aşkın sınırları merak konusu oldu:                                               Büşra  (2010) 

               Zor yıllların Kayıp Çocukları (2012)

 

 1. “Aşk yapmak” tabirinin psikolojideki karşılığı

“Kadın yatak odasında kabare kızı gibi olmalı” ama aşk deneyiminde “Mevlana gibi hamken pişecek yanarak olgunlaşacak ve bizi saf aşkla tanıştıracak” 10 maddelik hapı yutmalı.  röportaja tık  

 

      5. Yükselen terapi piyasası kayıtsız kalamazdı. Her şeyin bir doğrusu var, aşkın da:  

 

 1. Her yerden kafeler “aşk satar”ın peşine düştüğünde (ambiyans, ortam, mekan önemli tabi) 

 

 1. Grafikeri aşık olan yayıncı ne yapmalıydı? Eh bu işin ayıbı kalmadığına göre: 

 

 1. Kalpli cicili bicili sofralar kuruldu lâkin günün sonunda bulaşıkları kim yıkayacaktı?                                           Yazı: Ona Minik Deterjan Köpükleri Yapın

 

 1. Denizlere açılmanın vakti gelmişti:  Muhafazakar Aşk Gemisi

 

 1. Müziksiz olmadı. Mahalle popstarını buldu:

For the Rest of My Life 

(Youtube yorumları ve duygulanımları tamamen ayrı bir dünya) 

  

 

BONUS:

Yaşlandığımızı hissettiğimiz anlardan biri de, gençlerin yeni sosyal medya kullanımları ve watpad (O da neydi, gene mi yeni bir şey!?). Kim başörtüsünün ardında yaşanan aşkları merak etmezdi ki?

Kapalı Kızın Aşkı :) 

 

 

Tüm iri gözlü, anime karakterli, abdest sırası için kavga etmeli karikatürler ve daha bir sürü şeyiyle bu âlem aslında çok geniş. Sizin eklemek isteyeceğiniz bir şey var mı? 

 

 

 

3 yorum

 • bu tarz kitapları bülbülün gülle tohumunu yemek için ilgilendiğini öğrendiğimde bıraktım dedi ki:

  Bu işin ilk ekmeğini yiyenlerden İskender Pala’yı unutmamak lazım :) Kitab-ı Aşk vs okuyup az gaza gelmedi millet. Smslerde en çok alıntılanan kitaplardandı. Başarılı olanlar nişanlanınca Senai Demirci’nin “Ve Aşk Evliliğin Ellerinden Tuttu” kitabını ellerinden düşürmediler.

Yazılara eşlik için öneri parça listemiz:


Son Yorumlar