REÇEL

Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü’nden Suruç için Klip

Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü, 20 Temmuz 2015 Pazartesi günü Suruç’ta katledilen gençler için bir klip hazırlamış. Biz de sizlerle paylaşmak istedik.

Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü, 20 Temmuz 2015 Pazartesi günü Suruç’ta katledilen gençler için bir klip hazırlamış. Biz de sizlerle paylaşmak istedik.

 

“20 Temmuz 2015 Pazartesi günü Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun (SGDF) çağrısı ile Kobanê’ye gitmek üzere, Türkiye’nin dört bir şehrinden yola çıkan üç yüzden fazla arkadaşımız Suruç’ta bir araya geldi. Hepsi, kurulacak olan yeni ve özgür yaşama destek vermek için oradaydı. Ancak yaptıkları basın açıklaması sırasında bombalı saldırıya uğradılar. Otuzdan fazla arkadaşımız yaşamını yitirdi ve yüzden fazlası yaralandı. Bu saldırı sadece Kobanê’yle dayanışmak ve yeni kurulacak yaşama destek vermek için yola çıkan arkadaşlarımıza değil; özgürlük, eşitlik ve barışa da yapılmış bir saldırıdır.

Suruç’taki katliamdan kurtulan Loren Elva’nın söylediği gibi, biz bu durum karşısında iyi değiliz, iyi olmayacağız.

Fakat adil, eşit ve barışçıl yaşam kurma fikrini sınırlar engelleyemez. Bu yaşamı gerçekleştirmeye dair umudumuz yok edilemez. Suruç’a giden bütün dostlarımızın yeni ve özgür bir yaşam kurma yolundaki umutlarını ve mücadelelerini destekliyoruz. Arkadaşlarımızın oyuncaklarla ve fidanlarla taşıdığı barış mesajının arkasındayız. Herkesi bu duruma karşı sessiz kalmamaya ve barışı sahiplenmeye davet ediyoruz.

Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü” 

 

 

Betül Ö. |REÇEL

1 Yorum