REÇEL

Bir Dakika Gülizar, O Aşk Değil Cinsel Şiddet!

Şiddet sevgiden doğmaz Gülizar. Şiddeti tanı, kendini koru ne olursun. 

Konuk Yazar: Turuncu Posta Kutusu
 

Gülizar bir dakika, dinle beni. Aşk değil o. Müziğin ritmine aldanma. Biliyorum keyifli bir müzik ama sözlerine odaklan ne olursun.

 

Eller tuttu mu elini,

Kimse sardı mı belini,

Yabancılar da gördü mü gerdanındaki benini,

Kıskanmakta haksız mıyım Gülizar?

 

Gülizar topla kendini bu aşırı takip ve kısıtlamaya girer, aşktan değil zorbalıktan hepsi. Bugün kıskanıyorum der, yarın yasaklara bahane eder o kıskançlığını. Sevmek sevdiğini kısıtlamak olmamalı. Yaşatan, yeşerten sevgileri arayalım Gülizar, gel benimle. Biliyorum eğlenceli bu notalar, kalbin pır pır ediyor dinlerken, ama bu sarhoşluğun sonu acı, aç gözünü. Şiddet bir kar topu gibi, büyüyerek üstüne gelir de durduramazsın sonra. Ne olur şimdiden gör bazı şeyleri.

 

Aşkın yazılmış alnıma,

Damarımdaki kanıma,

Başka birini seversen,

Bil ki kıyarım canıma,

Kıskanmakta haksız mıyım Gülizar?

 

Gülizar aç gözünü diyorum. Yolun başında diline ölümü doladı baksana. Bugün kendine kıyan yarın sana döndürmez mi öfkesini bir düşün. Sevmek şiddetle değil şefkatle olmalı. Güven vermeli. Sevgi iki insan arasında gün be gün büyümeli. Seven insan kıskanmaz Gülizar inanma. Seven insan sadece sever, iyilik güzellik büyüten bir sevgiyle sever.

Şiddetin adını koyalım Gülizar; ısrarla mesaj attığında, “ben aradığımda o telefon açılacak!” dediğinde, sosyal medya hesabın-cep telefonun gibi kişisel alanlarına müdahale ettiğinde (o resmi sil, onu yazma, onu beğenme, şunu beğen, şuna abone ol vs.), istediğini yapmazsan bir takım acı senaryolarla tehdit ettiğinde (gelmezsen fena olur, dediğimi yapmazsan ailene söylerim vs.), istemediğin zamanlarda dahi öptüğünde, cinsel ilişkiye “hayır” demeni cevap olarak kabul etmediğinde… Bunlar seni çok sevdiği için, aşkından deliye dönüp seni merak ettiği için, çok seven her aşık gibi hakkında her şeyi bilmek istediği için, öfkesine hakim olamaması kalbini yakan aşkın dengeleri bozmasının sonucu olduğu için değil.

Şiddet sevgiden doğmaz Gülizar. Şiddeti tanı, kendini koru ne olursun.

Konuk Yazar

2 yorum

  • toplum olarak bizlere sevgi yanlış öğretilmiş bunların sebebi bu.bir erkeğin kıskanması kısıtlaması yüce aşktan diye kabullendirdiler hep.yalan yanlışl bunlar zorbalıktan.aşk sevgi özgür bırakmaktır olduğu gibi kabullenmektir

  • Seven erkek kıskanır kafasından çıkabilirsek belki Gülizar da kendisine yazılmış bu şarkıya kendine gel be adam diye cevap verebilir. Umut.