REÇEL

Altın Günü Dayanışmasına Karşı Nuri Alço Dayanışması!

Bir kadınla bir erkeğin şakadan atışmasının nerelere varabileceğini izlediniz sayın seyirciler. Bu şaka öyle masum değil!

Yazar: Huri

 

Bir kadınla bir erkeğin şakadan atışmasının nerelere varabileceğini izlediniz sayın seyirciler. Son hamleyi yapanlar epey eğlenmiş görünüyorlar. Altın gününü kadın dayanışması sanmak, ne büyük saflık… Ancak mangal, Nuri Alço ve gazoz esprisinden oluşan resimdeki erkek dayanışmasında hepimiz hemfikir olabiliriz sanırım.

Bir şakaya da erkek dayanışması falan diye mi bakacağız, bir şakanın da üstüne bu kadar gidilir mi? Evet öyle bakacağız, evet bu şakanın üstüne gideceğiz! Çünkü  bu şaka öyle masum falan değil. Kaldı ki bunun arkasına sığınarak her istediğinizi  söyleyemezsiniz. Buradaki şakada muhataba ne ile meydan okunduğu ortada, bu noktada yapılan, şakadan öte, haddini aşmaktır artık.

Nihat Doğan’ın “benim olmazsan taciz ederim” şarkısı kadar çiğ ve saçma olmuş Beyaz’ın yaptığı. Maalesef güldürmedi…

Huri Küçük |REÇEL

10 yorum

 • Candan Erçetin’in şarkısına parodik yaklaşımı hem kadınları hem de erkekleri tiye almıştı, ve bunu sanatından taviz vermeden başarmıştı. Beyaz; Nuri Alço, gazoz, mercimek-fırın muhabbetiyle,fikirleriyle alt edemediği kadına ” farklı” şekilde cevap vermiş ve bunu terbiyesizce yapmış. Ayrıca klibin ortamına bakarsanız, Fatmagül’ün Suçu Ne filmindeki ortamın benzeri.
  Bu videoyu internette beğenen binlerce kadın var ve onların övgü dolu yorumları daha da iğrenç! Erkeklerin fallik güç sembolüyle verdiği mesajı beğenen kadınlara yazıklar olsun diyorum.
  Klip ilk defa canlı yayında izleyiciye sunuldu, ve kimse verdiği mesajı anlamadan, stüdyoda alkışlar koptu! O videonun hakkı sessiz kalmakta orada! Sonra da cevabını vermektir! Ama anlamadılar, düşünmediler ve erkek egemen toplumun kendini beslediği topraklara alkışlarla destek oldular!
  Merak ediyorum, Candan Erçetin bu video için ne diyecek? Akademik kimliği de olan bir kadın ve,- televizyonda
  görmediğimiz, ya da internette pek tık almayan- pek çok şarkısının sosyolojik mesajları var aslında.

 • Cok haklisiniz, cok guzel bir acidan bakmissiniz. Mumkun oldugunca paylasip, espri bu diye gulenlerin gozlerinin acilmasina vesile olmaliyiz.

 • Adamcağızın belden aşağıya kaymadan güldürebilmesi için epey bir birikiminin olması gerek diye düşündüm ben de.Atışmayı kahvede izleyip,kahve çıkışı meyhaneden topladıkları ile akşamcı kafası ile böyle cevap verirdi herhalde.Amcaların “Oğlum bir küfret bakayım.”demesi gibi tıpkı “Haaahaaaaahaha” dan öte gidememiş gerçekten.Sırada ne olacak,amcana pipini mi göster diyecek?Ne eğlenmiş ama?

 • adam bir ‘şovmen’ arkadaşlar (!). bu sefer bize çirkinliğin şovunu yapmış.
  20 senelik şov yayıncılığı hayatına böyle de bir seviyeden devam etmek de dramatik, tabii.
  yazdık bunu beyaz. alkışlamadık, alkışlamıyoruz, alkışlamayacağız bayağının da düşüğü şovunu.

 • aile bireylerim bu klibi oturup beraber izlediler ve esprili giden atışmanın sonunda nasıl bir çirkinliğe dönüştüğünü fark etmediler bile.. şaşkınım.

 • Aaa feminaziler toplanmış, ne güzel… “Gerçek feminizm bu”, bravo gerçekten.

  “Parodi”den yola çıkıp “erkek egemen toplumun erk gösterisi yapma”sına varmanız, şahane…

  • Feminazi sayılabilmemiz için önce “gazoz esprisi” yapan kadronun kellesini alıp sonra da bunun just a joke olduğunu savunanların gövdelerine yerleştirerek çeşitli kombinasyonlar yapmamız gerekiyordu fakat yanlışlığı ifşa etmekle ve bununla mücadele edeceğimizi belirtmekle yetindi yazar ki zaten yaptığımız bu.
   Gelelim gerçek feminizme. Gerçek feminizm senin babandır derdim ama varmak istediğiniz o provakatif alana uğramanın anlamı yok.
   Parodi, atanızın mülkü değil, tırnak içindelere boğup tecavüz mizahı kasanları bu kelimeyle meşrulaştıramazsınız. Gazozuna ilaç atmak deyiminin bu ülkedeki anlamı, kullanımı herkesçe malum; arka planı açık.
   Özetle, yemezler REÇEL BU OYUNU BOZAR

   • Hah çok teşekkür ederim, benden daha iyi ifade etmişsiniz söylemek istediklerimi. Tam olarak bundan bahsediyorum ben de, ağzınıza sağlık bağyan…

 • ellerine sağlık Huri. hatta teşekkürler Huri. teşbihte hata olmasın, bu sözleriniz far-ı kifayemiz.
  bir gün biz de elimizi taşın altına koyarız da beraber konuşuruz inşallah